Zastosowanie paracetamolu

Zastosowanie paracetamolu
Corega Tabs Bio Formula opinie Cutibaza opinie

Pierwsza produkcja paracetamolu miała miejsce w XIX wieku. Wówczas najpopularniejszym lekiem przeciwbólowym była fenacetyna, jednakże zaczęto ją stopniowo wycofywać ze sprzedaży. Powodem było działanie toksyczne leku, na które zaczęło skarżyć się wielu pacjentów. Badania ukazały, że jednym z metabolitów fenacetyny jest paracetamol.

Paracetamol jest lekiem stosowanym w uśmierzaniu bólu, jak i w obniżaniu gorączki. Nie ma on jednak właściwości przeciwzapalnych. Lek ten uznawany jest za bezpieczny, ponadto jest dobrze tolerowany przez chorych. Paracetamol nie powoduje uszkodzeń szpiku kostnego. Lek ten mogą stosować osoby cierpiące na wrzody żołądka oraz regularnie zażywających leki przeciwzakrzepowe. Wykazano, że paracetamol nie przyczynia się do zniszczenia błony śluzowej żołądka. Nie ogranicza również agregacji płytek krwi. Mogą go również zażywać osoby, które przeszły zabiegi stomatologiczne lub chirurgiczne.

Paracetamol jest także jednym z leków wskazanych dla niemowląt. Jest on praktycznie pozbawiony jakichkolwiek reakcji toksycznych. Dolegliwości, przy których jest on wskazany, to m.in. gorączka, migreny, bóle menstruacyjne, bóle o słabym lub umiarkowanym nasileniu, w tym również nowotworowe. Zazwyczaj lek ten występuje w formie tabletek. Czasem występuje pod postacią tabletek rozpuszczalnych, zawiesin doustnych lub czopków.

Wykazano, że lek ten jest bardzo dobrze absorbowany z przewodu pokarmowego. Niewłaściwe jego dawkowanie, może przyczynić się do wystąpienia skutków ubocznych.

http://www.ospawietrzna.pl/

Armin

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj dalej x