Skutki uboczne leków opioidowych

Skutki uboczne leków opioidowych
Biotene żel cena BENLYSTA

Leki opioidowe, niemal jak każda grupa leków, może powodować skutki uboczne. Osoby zażywające opioidy często skarżą się na nudności, wymioty, zaparcia, dezorientacje czy nadmierną senność. U niektórych osób pojawiają się problemy z oddawaniem moczu. Czasem spowodowane są one skurczem moczowodów bądź dróg żółciowych.

Leki opioidowe przyczyniają się do powstania suchości w jamie ustnej. Występuje również nadmierne pocenie, bradykardia, tachykardia. U niektórych osób obserwuje się również zmiany w zachowaniu, głównie narastający niepokój, zaburzenia nastroju. U części chorych pojawiają się także omamy.

W przypadku zażycia dużej ilości opioidów, może wystąpić depresja oddechowa. Dotyczy to głównie tych osób, którzy nie przestrzegają zaleceń lekarza i zwiększają sobie dawkę leku. Z tego powodu, osobom, które dopiero rozpoczynają zażywanie opioidów, poleca się przyjmowanie zmniejszonych ich dawek. Zalecane są także dłuższe przerwy pomiędzy kolejną porcją leku. Z czasem dawkę leku można zwiększyć.

Sensodyne Ultraszybka Ulga opinie Sensodyne Total Care Ulga opinie

Armin

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj dalej x