Jak leczyć ból?

Jak leczyć ból?
Aquafresh Kids ulotka Avodart ulotka

Dolegliwości bólowe często są na tyle nieprzyjemne, że staramy się je zwalczyć, jak najszybciej. Powszechnie dostępne środki przeciwbólowe, zazwyczaj skutecznie uśmierzają ból. Światowa Organizacja Zdrowia rekomenduje, żeby to właśnie od nich rozpocząć leczenie bólu. Do tej grupy leków zalicza się paracetamol oraz NLPZ. Pomagają one zwalczyć głównie umiarkowany ból, w takich dolegliwościach i schorzeniach, jak bóle mięśniowe, bóle układu kostno-stawowego, bóle menstruacyjne, bóle powstałe w wyniku różnych zabiegów, np. stomatologicznych.

W sytuacji, gdy środki nie są skuteczne, można zastosować słabe opioidy. Jeżeli i te nie pomogą, warto przyjmować zwiększone dawki analgetyków. Czasem nawet i ta metoda nie powoduje zmniejszenia dolegliwości bólowych. Wówczas zaleca się zażywanie silnych leków opioidowych. Ponadto wskazane jest spożywanie leków przeciwbólowych wraz z preparatami, które wzmocnią ich działanie, a zarazem skuteczność.

Pacjent nie może samodzielnie decydować o dawce leku. W niektórych przypadkach można jednak zwiększyć jego dawkę, jeśli spowoduje to poprawę. Wszystkie preparaty przeciwbólowe muszą być spożyte w określonych odstępach czasowych. Pominięcie jakiejkolwiek dawki może spowodować nawrót bólu. Światowa Organizacja Zdrowia zaleca, żeby w miarę możliwości, zażywać leki drogą doustną.

Sensodyne Ultraszybka Ulga Sensodyne płyn opinie

Armin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj dalej x